Арсенал временно се върна на върха във Висшата лига, след като победи Брайтън. Вила печели отново
AP News | 2023-12-17 | 19:40:50

ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — След като води Висшата лига за 248 дни през миналия сезон, без да спечели титлата, Арсенал изглежда отново ще предизвика предизвикателство.

Отборът на Микел Артета временно се върна на върха на таблицата в неделя след победа с 2-0 срещу Брайтън.

Докато Ливърпул има шанса да се върне на първото място, когато срещу Манчестър Юнайтед по-късно в неделя, Арсенал се възползва максимално от изненадващото равенство на Манчестър Сити срещу Кристъл Палас в събота.

Габриел Хесус и Кай Хаверц отбелязаха гол през второто полувреме на стадион Емирейтс, за да увеличат предимството на Арсенал пред четвъртия Сити до пет точки. Лондончани бяха с две точки над Ливърпул.

ЗАВРЪЩАНЕ НА ВИЛА

Астън Вила може да бъде изненадващ претендент, ако успее да продължи изключителната си форма в началото на сезона.

Изоставайки с 1-0 в Брентфорд след гола на Кийн Луис-Потър през първото полувреме, отборът на Унай Емери се върна, за да спечели с 2-1, като червеният картон на Бен Мий в 71-ата се превърна в повратна точка.

Алекс Морено изравни резултата на GTech Community Stadium шест минути по-късно, а Оли Уоткинс намери победителя в 85-ата.

Вила изгони Бубакар Камара в седмата минута на добавеното време, но Вила успя да направи пет победи от последните си шест мача в лигата.

КУДУС ДВОЕН

Мохамед Кудус изглежда като една от купуваните за сезона, след като Уест Хям го привлече от Аякс за около $48 милиона през август.

Той отбеляза два удара, когато отборът на Дейвид Мойс победи Уулвс с 3-0 на Лондонския стадион.

Нападателят отбеляза и при победата в Лига Европа срещу Фрайбург в четвъртък, а дубълът му в неделя направи четири гола в последните му пет мача. Той има осем гола във всички състезания за Уест Хям.

Джарод Боуен също се записа за своя 10-ти за сезона.

ТОМ ЛОКАЙЪР

Капитанът на Лутън Том Локиър беше подложен на тестове и сканиране след сърдечния си арест в събота, каза Лутън.

Бранителят колабира на терена по време на мача на неговия отбор срещу Борнемут, който беше прекратен.